neděle 31. ledna 2016

Zaklínač I. - Poslední přání

Knihy, hra a jen samá chvála - to prostě musí být skvělá knížka.
Autor: Andrzej Sapkowski
Originální Název: Ostatnie życzenie
Rok Vydání: 2011
Vydalo: Leonardo

Oficiální text:
"Zaklínač...
Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši.
Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu, doplněné povídkou Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo."Můj názor:
Věděla jsem o něm hodně, dřív než jsem jej začala číst. Existuje i hra a já mám doma hráče i vášnivého knihomola. 
Geralt mi přišel jako starý známý, čekala jsem, kdy poprvé potkám tu či ono osobu a čekala jsem, že si více přečtu o historkách, o kterých jsem mnoho slyšela. Nakonec mě čekal soubor povídek, silně inspirovaný některými pohádkami. Děj zasazený do starověku, meče a bytosti lidské i nelidské. Vykreslení Geralta bylo skvělé a mně připadalo jako bych v ten čas byla doopravdy s ním, po jeho boku a prožívala jeho dobrodružství na vlastní kůži. 
Je to přesně to, co mám ráda a na co jsem se těšila. Věřím, že až budu první knížku číst podruhé, tak bude stejně bravurně napsaná, a bude mě nutit pokračovat číst dál a dál, jako poprvé. 

Hodnocení:
Měla jsem až přehnaná očekávání o tom, jak moc úžasná by ta knížka měla být a tak jsem nakonec byla spíš malinko zklamaná... Ale druhý díl jsem si užila mnohem víc, takže je to asi jen pocit :) Každopádně, když mě kniha nutí číst dál, tak je jasný, že za to stojí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře, dotazy i připomínky :o)