sobota 18. března 2017

Nucená pauza (ale zdraví je přednější) + můj typický jídelníček

Ahoj Pupíčci

Víte jak vypadá smůla? Já jo.... To je tak, když jedete cvičení a jedete ho dlouho a v tahu a pak jedete na hory, kde si pohnete krkem... Takže chodím už pár dní jako robot, když se chci ohlédnout, tak můj pohyb vychází z pasu a ne z krku a tak dále. Stále čekám, kdy to povolí, ale zatím se tomu dost nechce.
Mám i pár sexy modřin...
Co víc si přát... Věřím, že se mi brzy uleví a pak se pojede dál.
Za cca měsíc bych měla dělat poslední finální fotky, ale pokud nebudu mít program dokončený, tak to s klidným vědomím posunu ještě kousek dál.

Taky jsem si říkala, že sice mluvím pořád o cvičení, ale nějak jsem se s vámi ještě nepodělila o to, jak a co vlastně jím. A to jsem se teď rozhodla změnit :)

Hlavní, co bych chtěla říct je, že jsem člověk, kterému vyhovuje jíst stále to stejné a o víkendu to něčím vylepšit a zpestřit a eventuálně něčím i zhřešit...

Můj jídelníček je tedy dost jednoduchý a změny v něm jsou poměrně malé a většinou vychází z výběru v obchodě.

Snídaně: VEJCE (na slano nebo na sladko, podle chuti)
Oběd: POLÉVKA (dle výběru u nás v okolních restauracích) a jako druhé MASO + ZELENINA (maso dle výběru v obchodu - vepřové, kuřecí, krůtí i hovězí, zelenina buď čerstvá s tím, že základ je salát a nebo teplá zelenina ať původně čerstvá, např. cuketa, mrkvička a tak, a nebo rovnou mražená - nějaká směs)
Večeře: MASO + ZELENINA (viz. oběd) - když není trénink a nebo MASO + BRAMBORY (brambory dle chuti vařené, pečené, pařené) - když mám po tréninku

Pokud mám chuť na něco dobrého, tak mám na každý den povolený řádek hořké vysokoprocentní čokolády (to já ráda, i když někdy na ni zapomenu tolik škody). A furt žeru jím banány a hrozny, kdykoliv kdy se mi chce, protože je prostě miluju :)

Jinak ono se to možná zdá jako málo jídla, ale když to zkusmo naházím do kalorických tabulek tak se pohybuju v tréninkové dny (brambory k večeři) někde kolem 2200 kcal. Co se týká maker, tak se přiznám, že ty moc neřeším vůbec neřeším, protože paleo je v tomhle ohledu dost mimo... Ale na druhou stranu se považuju za sportovce asi docela dost cvičím, takže si myslím, že odněkud brát musím, takže se nevyhýbám ani sacharidům (zvlášť po tréninku).
Co si o tom myslíte vy?
Chtěli byste fotky mého denního jídelníčku?
Zzdenika

pondělí 13. března 2017

Když po 10 letech na hory, tak aspoň na pořádný...

Ahoj Pupíci :)

Jak si užíváte jarní prázdniny? OK, já žádný jarní prázdniny nemám, i když možná trochu ano.
Sedím si tak na terase před srubem a říkám si, že bych se o tu radost z této chvílie měla podělit i s někým jiným než jen s instagramem a všemi lidmi, kteří tu jsou se mnou (jsem otravná a každýmu vykládám jak jsem ščastná, že jsem na horách).
Na lyžáku se školou jsem byla naposledy v roce 2007 (nebo možná 2005, prostě před dlouhou, dlouho dobou). Ale byly to dva roky po sobě. První jsem se učila na lyžích, druhý na snowboardu... A od té doby nic... Jakože vážně nic, nestála jsem ani na lyžích (ani na vodních), ani na snowboardu (ani na skateboardu). Prostě tento typ radostí mi z života úplně vymizel.A tak jsem dnes tu, na dovolené, na horách, za odměnu, za práci (#lovemyjob). Sluníčko svítí, azurově modré nebe je takřka na dosah ruky a já pozoruji zasněžené vrcholy hor vypínající v dáli. Sníh se třpytí a slunci je vážně teplo. Cítím ten vnitřní klid, takový jaký jsem už dlouho nepocítila, Jsem tak nějak celkově smířená s životem, se světem a se vším, co se mi v životě děje (jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží)...


Na druhou stranu sedím v tuhle chvíli na terase, místo abych byla na svahu... Ale tak jsem holka šikovná a tak jsem to po těch milion letech prostě přepálila... Mám modré koleno, modrý zadek a nemůžu se podívat doprava, pokud u toho neotočím celým tělem... Jsem prostě talent na sporty a "umím padat", co si budeme vykládat :D

Na hoře na kopci je pro děti udělaná Galská vesnice (ne, nejsem ve Francii, jsem v Rakousku), ale to nic nemění na tom, že jsem z ní byla úplně uchvácená. Panoramix vařící lektvary, Obelix chrápající v posteli a jeho pes Idefix před chatkou. Těmi domečky můžete projíždět na snowbaordu nebo na lyžích a děti se tam učí jezdit. Je to strašně roztomilé.


No nic, dala jsem si s Vámi polední kafčo, a teď se jdu zase učit.
Ve středu mě čekají zkoušky z investic, tak je třeba využít dobu odpočinku efektivně :)
Mějte se famfárově a užívejte poslední chvíle zimy.
Nebo možná první chvíle jara :)
Zzdenika