neděle 3. června 2012

Jizerské Hory

1.6.2012-3.6.2012
Pátek
     Ve 13:05 jsem nasedla do autobusu a jela, jela a pořád jela až do 18:10, kdy jsem vystoupila na autobusovém nádraží v Liberci, přešla na vlakové nádraží a zabrala místa pro mě a holky, které měly během chvíle dorazit vlakem.
     Cesta vlakem byla mírně rozpačitá :D F. jsem neznala a D. taky mlčela… Asi nic divnýho na začátek :o)
Po příjezdu do Hejnic, nás čekala Ž. a přemístily jsme se na místo, které se stalo naším domovem na příští dvě noci :o)
     Vzhledem k tomu, že jsme ani nemrkly a bylo půl osmé, tak jsme se odebraly do společenské místnosti a kecaly. Některé z nás (já a D.) to vydržely až do 2:30

Sobota
     Vstávalo se v 8:00 (aneb ať žije 8 hodinový spánek :D ). Po snídani se vyrazilo na výlet na Ořešník.
     Došlo k měnšímu zdržení, protože někteří lidé jsou dochvilní (předchvilní?:D) a dorazili moc brzo. Ale aspoň nás bylo víc na výlet. Naše dlouhonohá kámoška nasadila vražedné tempo!!! Za chvilku se všichni svlíkali a pili, pili a pili, samozřejmě vodu :o) Na kopcích je nejúžašnější ta odměna v podobě pohledu do krajiny, větru ve vlasech a pocitu, že těď už se půjde jen dolů :D Na Jizerských horách je skvělé, že jsou hodně skalnaté a tak nás na vrcholu čekal malý adrenalinový zážitek v podobě výstupu na skalnatý vrchol, kde jsme udělali milion a jednu fotku.
▲▲▲(v mém případě všechny rozmazané :D)
      Cesta zpátky byla jiná než nahoru a tak jsme kilometr a půl od vrcholu došli k vodopádům.
     Výšlap v číslech: 3h30min -> 12km
     Po obědě se šlo do městečka Libverda, kde je něco co musí potěšit každého cyklistu (no silničáře asi ne-e :D ). Je to Singletrek. Bohužel jediné, co pro vás můžu udělat je dát vám na tento super zážitek je odkaz, protože já kolo nemám a tak jsme s D. šly na výchozí/konečný bod singletreku pěšky a v hospůdce „Obří sud“ jsme si dali dvě orosené Plzně :o)
     Cesta k Sudu byla do kopce a udělaly jsme si procházku po lázeňském parku, takže jsme si je zaloužily :o)
     Cesta zpět, večer grilování a spánek v 00:30

Neděle
     V neděli dopoledne se vyrazilo na Jizeru, cesta na ni byla klidnější a o dost kratší (celkem za 2hodiny jsme ušli 8km). Nahoře nás opět čekal skalní útvar, který jsme zdolaly a udělaly jsme fotky.
     Cesta zpět, doma oběd. Chválím výbronou svíčkou maminky Ž. a její výborný jablečný štrůdl (děkovala jsme, že během vln mám v neděli tak moc sacharidový den :D )
     Cesta domů 14:40-21:19

Bylo to super a děkuji všem zúčastněným a hostitelkám :o)

     Co se jídla týká, tak jsem v pátek měla jídlo spočítané na 100S (dodrženo) v sobotu a v neděli jsem to brala odhadem (protože svíčkovou moc nemusím, tak jsem měla jen maso a racia – bože, já jsem v mase dost vybíravá, ale na tenhle kousek budu myslet ještě aspoň půl roku :D )
     Na druhou stranu výsledek byl skoro 1,5kila dole a to se taky počítá :D :D Co z toho plyne? Že nemá cenu se stresovat z né úplně vydařených dnů a radši si je užít a plnohodně se bavit :o)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře, dotazy i připomínky :o)