středa 22. února 2017

Cíle a plány, aneb o touze a splněných snech v roce 2017

Ahoj lidičky :)

Asi by nebylo od věci si s vámi popovídat o mých aktuálních prioritách...
Ajaj, jsem workoholik, ale to už víte, a je to bohužel vidět i na mojí aktivitě na těch hrozných internetech...
Ale nežiju jen prací, mám i jinou zábavu. Chodím pravidelně na hodiny pole dance, prokládám to doplňkově i jinou zábavou typu aerial hoop a exotic dance.
A co dělám v tuto chvíli asi nejintenzivněji, tak chodím makat do posilovny.
Avšak donedávna byla pro mě posilovna pouze doplňkem. Hlavním důvodem tamních návštěv pro mě byla kompenzace k pole dance, abych si nepřetěžovala nějaké svalové skupiny. Prostě cesta za zdravým a fit tělem. Posilovna pro mě byla "na okraji" a jen "takový šolíchání", a možná konečně udělám shyb, když i v pole dance záda zabírají, no ne?

Ačkoliv asi od mých devatenácti, což je dost dávno, toužím zkusit soutěž ve fitness. Dřív to bylo body fitness a pak se objevily bikini (nebo bikiny?) fitness.

Nechci říkat, že chci jít letos na soutěž, to by bylo s mojí neformou troufalé, ale chtěla bych se zkusit "připravit na soutěž" :) Jakože udělat formu :)

Prvním krokem bylo začít chodit do posilovny na pravidelné bázi... Done. Hotovo 
Prostě chodím... Dle toho, jak mi to vychází, dle toho jak se cítím, dle toho, co dělám dny předtím... Chodím tak často jak můžu, obvykle 4x až 6x týdně jsem v posilovně.
Stále ještě dokončuji Body Transformation Program, nicméně se začínám blížit konci. V tuto chvíli mám za sebou "těžké tréninky" a začínají mi "hubnoucí" (hodně velký uvozovky) tréninky. V tomto případě tedy takové, které jsou prokládané "kardiem". Když se dívám na skladbu tréninků, tak mi to dost připomíná HIIT tréninky nebo taky nějaké TABATA tréninky. Prostě posilovací část střídají cviky, u který se zadýcháš.

Krokem, který v rámci tohoto začíná je moje shazovací část... (Ráda bych se dostala po 70 kg / aktuálně mám večer po tréninku nohou 76,9kg - 21.2.2017)
Při těžkých sériích jsem upravila jídelníček a začala víc baštit sacharidy (v mém případě to znamenalo víc brambor a hory kukuřice, miluju kukuřici), čímž se zastavil i pokles váhy, což mi až tak nevadilo, neboť mi rostla síla, to taky miluju :D
V tuto chvíli mám nové osobní rekordy na dřep - 8x60kg, na mrtvý tah - 2x4x70kg, na legpress - 4x8x100kg, a pokud se nemýlím tak i na shyby s protizávažím - 4x40kg, a třeba i na výrazy na ramena - 4x10x25kg.
Tedy druhým krokem je dokončit Tranformation Program a u toho začít redukovat moji váhu. Pěkně v klidu, pomalu a s rozumem. A hlavně chci zjistit, co moje tělo v tuto chvíli řekne na změnu jídelníčku s tím spojenou. Co to znamená v praxi?

Zase jíst čistěji, doopravdické jídlo, žádný lepek, méně sacharidů, mléčné výrobky výjimečně, ale všechno na pohodu, žádný stres.

A závěrem přikládám aktuální "formu" :)
Jaké máte plány vy?
A taky znáte někoho, kdo vám o tom píše až na konci února? :D
Mějte se krásně a brzy ahoooj
Zzdenika

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše komentáře, dotazy i připomínky :o)