sobota 20. února 2016

DEADPOOL (bez spoilerů)

Valentýn je svátkem zamilovaných a tak je jasné, že fanoušci Marvelovek jej musí strávit ve společnosti novinky v podobě šíleného, bláznivého a hlavně nesmrtelného Deadpoola. Předpokládám, že pokud čtete tyto řádky, tak o něm aspoň něco víte, protože jít na film bez aspoň základní znalosti není na Valentýna vhodné, protože to vlastně není (nekecej... Víš, že je) žádná lovestory.
Na film jsem šla s malými obavami v podobě nesouhlasného kroucení hlavou, již nad trailerem. Nicméně nadšení mého milého překonalo nesouhlas a do kina jsem šla bez jakýchkoliv očekávání. A bylo to dobře, povznesla jsem se nad humor, který mi není vlastní a kolegovi jsem v pondělí ráno mohla říct "Ondro, pro mě to má 100% ale pro tebe to bude mít 250%" (lidé jsou různí a humor jim vlastní taky) :)

Je to Deadpool očekávat neočekávané a neočekávat očekávané to k němu prostě patří už z pohledu základní znalosti jeho vzniku superhrdinství (já vím, že to není superhrdina).

Neuvěřitelný progres jsem zaznamenala především v herectví samotného hlavní aktéra v podobě takřka čtyřicetiletého Ryana Reynoldse, kterého jste mohli poznat už před pár lety v konkurenčním vydavatelství DC Comics jakožto Green Laterna. Film, který mě dějem příliš nezaujal a kritika na způsob zpracování se neobešla bez narážek na "animovaný" kostým, od počátku předpokládaný vývoj filmu a jiných poznámek především od předních fanoušku Marvel (takže nic novýho, jen rivalita mezi DC a Marvelem).
Každopádně Ryan byl zajímavý od počátku a stal se jistě snem mnoha dívčích fantazií (ačkoliv Deadpool mu jistojistě natrhne ... kostým??)
Ovšem film, který jsem s ním jako první viděla nebyl komiksový, naopak bych řekla, že to byl film docela nízkorozpočtový. Film Pohřben zaživa se asi nedá lépe vystihnout a to jsem ještě nevěděla, jak je Ryan dobrý herec, protože v rakvi toho prostě moc nepředvedete :D (i když i tom se dá vzhledem k hodnocení filmu spekulovat).

Je to sympaťák, co si budeme povídat...

Článek by se asi mohl jmenovat "opěvná óda na na Ryana Reynoldse" ale to nechceme, chceme aby to byla recenze na Deadpoola, že holky? :)

Podívejme se na nějaká čísla. K dnešnímu dni (20.2.2016) běží film v českých kinech 9 dní za tu dobu si na ČSFD vybojoval titul 33. nejlepší film, 283. nejoblíbenější film a průměrné hodnocení je na 90%. Na IMDB jej hodnotí v tuto chvíli 8,6 body z 10 možných.

Sarkastický, sexistický a vulgární film je prostě Čechům blízký, co si budeme povídat. Jen rodiče by si měli přečíst, o čem film bude a nebo možná jen respektovat hlášení "Nevhodný mládeži do 15 let", pak by se nemuselo stát, že po prvních 10 minutách takříkajíc vynesou svou jednáctiletou ratolest v zubech mimo dosah filmového plátna, jako když slepice hlídá svá kuřata (Zdravím tímto výše zmiňovanou rodinku :D ).

Pokud máte rádi Marvelovky, tak je to něco přesně pro vás a pokud jste to ještě neviděli (to snad žádný fanda Marvelovek nahlas říct nemůže), tak to nechápu, už jste to vidět měli.
A pokud fanda nejste, ale tvrdíte o sobě, že je vám vlastní český humor, tak jděte taky, budete nadšení.
A jestli nejste ani jedno, ale jste holka, tak jděte taky. Ryan má úžasný psí pohled, ostrý humor a je zatraceně sexy ♥ ♥ (to chcete) a vezměte sebou i svého mužského, tomu se to bude líbit určitě :) 

Btw: Nezapomeňte zůstat až do konce titulků :) středa 3. února 2016

Paleo čistě

S počátkem února se změnilo hodně věcí, ale kupodivu to šlo velmi přirozeně :) Jsem přestěhovaná (ačkoliv mám doma svinčík), cítím se velmi spokojená (i když mě zlobí ten nepořádek doma). Celé jsem to přežila ve zdraví a cítím se tak nějak, asi lehčí :)

A tak jsem si řekla, že aby těch změn nebylo málo, tak v novém bytě začnu zase od píky. Skoro 3 roky jím Paleo, ale poslední dobou se tak nějak plácám na místě a proto jsem se rozhodla vrátit se k prapůvodu. Oprášila jsem svůj starší článek Paleo v deseti bodech a nastavila jsem si pravidla čistě a bez debat. 

Oproti těmto bodům eviduji jen jedinou změnu a sice brambory. Uvědomuji si, že brambory jsou v podstatě jedinou přílohou, která je v paleu akceptována, ale vzhledem k tomu, že nic se nemá přehánět, tak počítám s bramborami primárně ve dny, kdy cvičím. Jinak za hlavní přílohu považuji zeleninu.

Další mou úchylkou jsou banány :D Prostě miluju svoji ranní kokosovou omeletu s rozmačkaným banánem.

Taky jsem si začala dělat neprůstřelnou kávu neboli Bulletproof Coffee.

Ingredience:
  • káva
  • 1-2 KL másla
  • 1-2 KL kokosového oleje
  • mixér

Postup:
  1. Uvaříme kávu standardním způsobem (je mi líto, ale turka v tuto chvíli vážně vynechejte :) - ideální je Espresso, překapávaná káva či kafe z French Pressu
  2. Nalijte či zalijte ji do nádoby, ve které můžete mixovat.
  3. Přidejte kokosový olej a máslo
  4. Mixujte a pijte :) 
 Zatím jsem trošku ospalá, protože jsem ze třech káv za den přešla na jednu kávu ráno. Ale jinak mám dobrou náladu a těším se z každého ukončeného dne, kdy si můžu říct, že jsem jedla čistě a bez zbytečných prohřešků (já vím dva dny nic nejsou :D)
Mějte se krásně a nebojte se nových věcí
nebo těch starých, které obnovujete :)
Zzdenika