neděle 31. ledna 2016

Zaklínač I. - Poslední přání

Knihy, hra a jen samá chvála - to prostě musí být skvělá knížka.
Autor: Andrzej Sapkowski
Originální Název: Ostatnie życzenie
Rok Vydání: 2011
Vydalo: Leonardo

Oficiální text:
"Zaklínač...
Ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain - pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný - naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši.
Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu, doplněné povídkou Hlas rozumu kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo."Můj názor:
Věděla jsem o něm hodně, dřív než jsem jej začala číst. Existuje i hra a já mám doma hráče i vášnivého knihomola. 
Geralt mi přišel jako starý známý, čekala jsem, kdy poprvé potkám tu či ono osobu a čekala jsem, že si více přečtu o historkách, o kterých jsem mnoho slyšela. Nakonec mě čekal soubor povídek, silně inspirovaný některými pohádkami. Děj zasazený do starověku, meče a bytosti lidské i nelidské. Vykreslení Geralta bylo skvělé a mně připadalo jako bych v ten čas byla doopravdy s ním, po jeho boku a prožívala jeho dobrodružství na vlastní kůži. 
Je to přesně to, co mám ráda a na co jsem se těšila. Věřím, že až budu první knížku číst podruhé, tak bude stejně bravurně napsaná, a bude mě nutit pokračovat číst dál a dál, jako poprvé. 

Hodnocení:
Měla jsem až přehnaná očekávání o tom, jak moc úžasná by ta knížka měla být a tak jsem nakonec byla spíš malinko zklamaná... Ale druhý díl jsem si užila mnohem víc, takže je to asi jen pocit :) Každopádně, když mě kniha nutí číst dál, tak je jasný, že za to stojí.

čtvrtek 28. ledna 2016

Změna je život a ve dvou se to lépe táhne, ale je to dřina

S cvičením to není moc slavné, ale mám velmi, velmi, velmi dobrý důvod :)

Taky hodně čtu, víc než poslední rok a jsem šťastná, že mám pořád (zatím), co číst. Za leden padly čtyři tituly, dva díly Zaklínače, jedna Zeměplocha a druhý díl Drizzta. Jsem nadšená, loni jsem byla hodně zabraná do práce a čtení jsem si užívala tak nějak "na půl oka" Teď se to však změnilo, mnohem víc žiju v reálném světě. Ve světě, kde jsou věci, činy a lidé, kteří mě baví a se kterými ráda trávím čas.

Jinak teda poslední týden bydlím v krabici, teda v krabicích :D Prostě jsem minulý víkend začala balit (paranoidní, že po večerech to nestihnu všechno) a tak mám obývák zaskládaný krabicemi, chůze po plovoucí podlaze zní jako v domě hrůzy, protože vitrínky se třepotají, jak jsou skříňky lehké a prázdné a já šílím z toho množství věcí, který mám... Asi to budu při vybalování muset těžce zredukovat. 

Moc se těším, z malého bytu se stěhuju do 3+1 (možná proto mám pocit, že bych si měla všechno nechat, ať to tam zaplníme :-) ). Z čehož vyplývá, že bude následovat návštěva Ikei a to tak, že ještě tento víkend, neboť akutně potřebujeme matrace, prostěradla a krabičku na obědy, když už tam budeme :D 
Mějte se, smějte se a milujte se :) 
Zzdenika

středa 20. ledna 2016

Nová Kayla a s ní nová bolest + Úspěch na tyčce

Ahoj, ahoj

Zajímalo by mě jestli to tu někdo čte a jestli to někoho zajímá, nebo jestli má někdo nějaké připomínky?? :)

Každopádně je dnes středa a já v pondělí cvičila Kaylu. S tím, že jsem poprvé zkusila její standardní trénink a ne Pre-training, který se mi nikdy nepodařilo cvičit víc jak 4x (prostě mě moc nebavil). Bolí mě zadek, ale není to taková ta bolest, při které se nemůžete vůbec hnout, je to velmi příjemná bolest aktivních svalů, které takovou nálož nečekaly. Cítím se nadšená a cítím se motivovaně a nadějeplně, váha mi teda hupsla asi o kilo nahoru, ale je jasný, že za to může voda v aktivních svalech, kterou svaly natáhly a to je dobře. 
Shoulder mount s pevnějším úchytem 
19.1.2016
 Snídaně: Kokoleta s banánem a s jablkem (Už jsem nemohla!! - Mohlo za to to jablíčko navíc?)
 Oběd (pracovní v restauraci): Kuřecí nudličky na kari s cibulkou + rýže (Ta mi prostě nedělá moc dobře, celé odpoledne mi škrontalo v břiše).
 Svačina: Zbytek od snídaně (Velikostně jako taková menší krabička)
 Večeře: Selská omeleta (vejce, salám, brambory)

• Zapomněla jsem doma krokoměr a to jsem se tááák moc těšila až si spočítám kroky za tento den. Měla jsem nějaké pracovní schůzky, které mě donutily více chodit a šli jsme i na pracovní oběd, tak jsem se těšila na spoustu kroků z normálního všedního dne...

20.1.2016
 Snídaně: Volská oka
 Oběd: Kuřecí filet, grilovaná zelenina a bramborová kolečka

• Pole Dance trénink s bolavým zadkem nebyl nic moc, ale docela se zadařilo a podařilo se mi (s malou pomocí trenérky) udělat mého prvního shouldermounta. Cítím se jako king :D Miluju tady ty pokroky v pole dance, neustále mě překvapují ty pocity kolem a všechna ta radost s tím spojená 

 Večeře: omeleta se sýrem
Ahoj a dobrou noc :-*
Zzdenika

pondělí 18. ledna 2016

Směle do toho a půl je hotovo

Ahoj lidičky

V televizi běží The Expendables II. a já mám ze sebe super dobrý pocit, protože jsem se dokopala cvičit. Někdy je těžký dostat se do fáze "cvičím pravidelně" ale když se do toho člověk dostane, tak je to paráda. Dnes tedy první krok k cestě za lepším tělem a zábavnějším životem :)

18.1.2016
♠ Snídaně: Vaječná kokoleta s banánem
♠ Oběd: Omeleta s loveckým salámem a pečené brambory

•  Po příchodu domů jsem si dala první trénink z Bikini Body Guide od trenérky, která se jmenuje Kayla Itsines a já jsem se konečně vrhla na její trénink, jak má vypadat a přestala jsem zkoušet Pre-Training, tak snad mi to půjde líp než předtím.

♠ Večeře: Buřt na pivě se zeleninou a pečené brambory
Dobrou noc a hezky se vyspinkejte :)
Zzdenika

úterý 12. ledna 2016

A proto Vám nic neslibuju :)

Ahoj, ahoj, jaký jste měli víkend?
Já těžce rodinný, v sobotu do práce a chystání občerstvení na neděli, a v neděli oslava. Včera jsme s Drahým taky ještě slavili. A ano, měla bych to hlídat, ale byl to vstup do nejlepšího roku mýho dosavadního života, takže tak :) (a nejlepší bude, a basta)


Víte, že mandlový dort z Ikei je bezlepkový? :D 

Každopádně se musím pochlubit v sobotu jsem nachodila 10.780 kroků a v neděli jsem povinně vyrazila na procházku a skončila na 10.158 krocích, což je dobrý na to, že jsem celý den slavila a nechodila.

12.1.2016
♠ Ráno kousek dortu a kafčo.

 Vstávala jsem poměrně brzy, tak jsem zapadla zpět do postele a začala číst knížku, kterou jsem dostala k narozeninám (Zaklínače II. - Meč osudu)

♠ Oběd byl vynikající, Drahý tomu říká selská omeleta (vejce, domácí slanina a brambory na plátky) a k tomu jsem si nakrájela rajčátka a papriku. Poté jedno kafčo.

• Dnes na tréninku jsme se zabývaly bříškem, takže jsme prováděly správně cviky, které většina z nás asi dělá špatně :) Přemýšlela jsem, jestli by vás zajímali podrobnosti k takovémuto cvičení a nějaká pravidla, jak cvičit danou partii??

• Cesta domů byla dlouhá, protože byla pešky :) Z Krpole až na nádraží pěšky a pak ještě doma chodit po okolí, ale nakonec je to 10.241 kroků - jupííí :) 

♠ K večeři byly zbytky (doslova) zbytek kuřecí bábovky, zbytek dortu z Ikei a ovocný čaj. 

sobota 9. ledna 2016

10.000 za den / jsem trdlo :)

Ahoj lidičkové

7.1.2016
Poslední dva dny se nesly ve znamení kroků, zjistit, kolik tak přibližně kroků udělám za jeden den.
 Dnes tedy nějakých 4.200 kroků. Šlo mi tedy o kroky, které udělám v rámci běžného dne. Takže od zítra se těším na hlídání si 10.000 kroků (jsem zvědavá, jak mi to půjde).

• Den jsem započala ranní jógou, která mě, promrzlou na kost, pěkně zahřála a hned mi bylo lépe :)
♠ Na snídani kokoleta s banánem, mandlemi, slunečnicovým semínkem a brusinkami. A kafčo, taky beru vitamíny - sypké C, omega 3 a biosil.
• Taky jsem dnes měla lymfodrenáže
♠ Oběd jsem neměla... Takže jsem cestou z lymfa koupila zeleninu, kelímek rajčat a papriku, pak jsem to zajedla hrstkou mandlí a dala si kafčo
♠ Na véču jsem měla krůtí prsa na kostičky a k tomu celerové placičky - och, och 

8.1.2016

Jsou dny, které jsou hodně vyčerpávající a jsou dny, kdy jogíni doporučují necvičit pozdrav slunci, tak je poslouchám (pro jistotu). 

♠ Snídaně byla dnes slaná omeleta se salámem a kafe
♠ Před obědem ještě jedno kafe (mám nízký tlak a některé dny je ještě nižší, takže výjimečně)
♠ Na oběd krůtí kostky a celerové placičky a kafe (časový rozdíl mezi jednotlivými kávami je 2-3 hodiny)
♠ Večer jsme s kolegy z práce vyrazili chvilku posedět a trochu slavit. V restauraci jsem si dala kozí sýr v pancettě a grilovanou nakládanou zeleninu a čtyři giny s tonicem (mám pro něj slabost) na druhou stranu to znamená, že po té poslední párty jsem asi překonala nechuť k alkoholu :D 

•  O půl desáté jsem dorazila domů, zjistila, že mám nachozených něco přes 4.000 kroků, tak jsem si řekla, že bych mohla jít ještě na rychlou procházku, abych měla těch 10.000, že? Jenže ve chvíli, kdy jsem v kabelce hledala klíče mi zmrzl úsměv na rtech... Nemám klíče od bytu!!! Co teď? Zavolala jsem jedno číslo a výsledkem byla cesta přes celé Brno k mému zachránci. Hodina cesty šalinou a pak honem spát, protože v sobotu mám službu v práci... Trdlo jsem :) P.s: Klíče visí doma na věšáku, nikde jsem je neztratila...
Více štěstí a méně zapomnětlivosti!!
Zzdenika

středa 6. ledna 2016

Denně nebo jednou za čas?

Krásný večer lidičky

Uvažovala jsem nad tím, zda by se Vám více líbili články na denní bázi, či byste radši viděli články, které se objeví jednou za čas? No, došla jsem k závěru, že pravidelné zápisky mě budou více motivovat :) Ale slibovat denní zápisky nebudu :D (se znám)

Začátek dalšího roku je vždy příležitostí. Příležitostí pro nový začátek, pro změnu a nebo jen pro upevnění starých zvyků. Pro mě je leden spíše takový kolísavý. Začátek nového roku, přání prožít světlé zítřky a zároveň během ledna budu opět o rok starší, což nenesu dobře, tak od svých 15-ti let :D

No každopádně jsem začala pracovat na některých mých návycích, o kterých jsem se zmiňovala v posledním článku, a o kterých se chci více rozepsat někdy během tohoto týdne.

Co se týká jídla, tak jsem najela na paleo režim, neboť má pleť vypadá jako by mi bylo čtrnáct a ne přes dvacet (což se mi stává vždycky, když začnu tlačit všechno jídlo horem dolem bez ohledu na složení).

5.1.20156 - to zas bude trvat než si zvyknu :)
♠ Ráno jsem zahájila pozdravem slunci, pupík jsem naplnila kokosovou omeletou ♥ a kávou s kapkou plnotučného mléka.
♠ Během dopoledne jsem tam lupla ještě jednu kávičku.
♠ A na oběd mě čekala slušná hromádka rajčátek a krůtí stejk a pak ještě jedno kafčo (s tím bych taky měla něco dělat).
♠ Odpoledne mě čekala mandarinka a hrstka přírodních mandlí.

• Poté už zahajovací hodina kurzu Fit For Summer, kterou pro nás pořádá studio pole dance, do kterého chodím. Proběhlo počáteční měření obvodů. Počáteční míry? Přes pupík 89 cm, přes zadek 117 cm a přes levé stehno 70 cm. Očividně byly Vánoce bohaté a taky jsem zavodněná.

• Taky mám krokoměr a úkolem je ujít 10.000 kroků, alespoň 5x týdně, takže s chutí do toho :)

♠ Večer mi můj drahý udělal grilovaný hermelín a k tomu kopec zeleniny (hrášek, mrkvička, kukuřice).
Sněží i na Jižní Moravě  Nezapomeňte si čepice :) 
6.1.2016
Na Tři Krále o krok dále... Včera večer jsem nemohla usnout, asi mě tížila večeře (ne, moc paleo večeře, ale vyhazovat věci, který jsem koupila na Silvestra nebudu, že?). Takže ráno jsem si trochu pospala.

♠ Posnídala jsem omeletu s uherským salámem a kafčo.
♠ Obědvala jsem omeletu s domácí slaninou a pak kafčo (zdá se mi to? Nebo je to dost jednotvárný?) no dobře na oběd jsem měla i sklenici, velikostně asi jako střední tatarka, plnou strouhaných okurek na kari (zavařenina)
♠ Na odpolední sváču jsem tam lupla hrst mandlí a řádek kvalitní české mléčné čokolády s pekanovými oříšky

• Pole Dance Level 2 - trénovaly jsme inverty, véčka, gemini a star a taky vlajku do žabáčka

♠ Po příjezdu domů (hladová jak pes) jsem si ohřála domácí klobásky, který mi dovezla ještě před koncem roku nejlepší kámoška, k tomu trošku kremžské hořčice a tomu pořádnou mísu nakládaného zelí, mňamina

• Podle krokoměru jsem ušla 4.979 kroků, ale přijde mi o divný :D 

Mějte se rádi a usmívejte se jako já :) 
Zzdenika